Vítejte na stránkách Michala Konče zasvěcených především muškaření.

English version

Prùvodcovství
Ceník mušek
Underwater 1
Underwater 2
Vázací seriály
E-mail
Diskuzní fórum
UPCE

MOL

muškařina

dodavatel kvalitních nejen rybářských věcí
Máte-li vykoumané optimální podmínky pro lov na Vašich oblíbených revírech, ale nevíte o možnostech kontroly, tedy kromě předpovědi počasí, která spíše prognóze neodpovídá. Je možné použít vybraná měření ze serverů pla a pmo, které disponují informacemi týkajících se aktuální výšky hladiny a průtoku řeky.
graf výšky a průtoku
hmyz   mušky  výpravy  revíry  galerie  články  svaz  upce  odkazy  vzkazy  
04.07.2007  Když se Vám v parném létě stane, že rybky nemají zájem o Vaši mušku, přesto že šestý smysl napovídá, že to není možné, aby v týhle krásný tůni nebyla aspoň jedna pěkná ryba. Pak neztrácejte hlavu, neb je tu možnost jak vše podstatné o dotčeném místě zjistit a udělat si tak komplexní obrázek. Tento objevitelský sport se nazývá Scenic dive.
22.06.2007  Vydra říční  (Lutra lutra L.), aneb co by Vás mohlo zajímat. Tento tvor neodmyslitelně patřil do našich tekoucích vod až do druhé vydra4poloviny 19. století. Na  poklesu početního stavu vydry by mohl logicky nést odpovědnost člověk a jeho industriální rozvoj. Ovšem není tomu tak úplně. Její výskyt je mimo jiné spojován i s tahem  lososa obecného na území ČR. Zpracoval jsem celkem zajímavé údaje o jejich potravních zvyklostech obsažených ve výzkumné studii týkající se řeky Kamenice.
  28.12.2007  Ukázky z návrhu muškařského kalendáře na rok 2008. Kdo by jste měl zájem, tak jsem ještě schopen do konce Ledna nějaké vytisknout, jelikož jsou ve fotolabech a podobných zařízeních nekřesťansky drazí, je vše až na svázání samovýroba. V kalendáři je 13 fotografií s převážně podvodní tématikou, velikost A4, křídový papír a pověšení na zeď.
Pár ukázek:
     Úvodní stránka           Únor 2008        Červen 2008
  28.12.2007  Muškařský časopisTak jsme se opět dočkali a po dlouhé pauze se opět navrací na naši muškařskou scénu nový časopis. Kromě vynikajicích vázacích seriálů v něm naleznete i několik zajímavých článků týkajících se začátků vázání, legislativy, výprav a historie. Vřele jej  doporučuji, ke stažení zdarma na webu:  http://www.muskarina.net/
Výprava    Vázací seriály    Legislativa
  28.12.2007 Spolu s chrostíkem přejem všem muškařům dobré vůle pohodové vánoce a v novém roce bezvadné chvilky strávené především u vody.

pf 2008
   15.10.2007  Když lososi táhli českou krajinou  Zpracoval jsem celkem zajimavá fakta z dávných časů již zašlé, ale znovu se snad vracející doby těchto velikánů.
  14.4.2007  Rybářský řád - pozor má novou tvář  Projel jsem rr celosvazové pstruhové povolenky a narazil jsem na pár zajímavostí o kterých je rozhodně dobré vědět.
 14.4.2007  Budeme ještě po roce 2011 chytat Po a Lp? Tak jsem si jentak ze zajimavosti a v návalu studentského procvičování statistiky(a to nejenom v Áčku), udělal analýzu úlovkovosti 1990-2006. Použil jsem 3 typy regresní analýzy a podle nejpřesnější (s nejvyšším koeficientem determinace-polynomické regresní rovnice), jsem dospěl k velice zajimavému závěru, který můžete i vy vyčíst z níže přiložených grafů. 

mlíčňák-Unec10.2.2007 Bosna-Klokot, Una, Unec.  Napsal jsem článek týkající se naší první návštěvy této jižní země s nádhernými křišťálovými řekami. Můžete ho brát, třeba jako motivaci při nerozhodnosti kam se letos za rybami vydat .

plovoucí parašutka 14.1.2007  Připravil jsem pro Vás test (CDC versus ADW) týkající se plovacích vlastností třech základních druhů suchých lipanových mušek v těch nejmenších velikostech, která vznikla na základě debaty na http://www.muskarina.net/
27.11.2006  Na  muskarina.net vyšel článek týkající se regulací toků. Ačkoliv lze tímto způsobem trvale ničit nejenom rybí stanoviště, najdou se vzácně i bílé ovce mezi černými. Důkazem mohou být níže uvedené panoramatické fotografie přehrazení, která se nacházejí na potoce u silnice směrem na Orličky z města Jablonné nad Orlicí.
dolní hráz
horní hráz
Radim s Lipanem                 8.9.2006 Průvodcovství je jednou ze služeb, které na těchto stránkách nabízím, a to i přes poměrný nedostatek svého času, kdy jsem nucen si případné zájemce i vybírat. Ikdyž jsem ještě nenapsal na toto téma žádný faktický článek, tak mi má poslední zkušenost a člověk kterého jsem poznal, donutilla, se s Vámi o ní podělit.
Pijavka
22.8.2005
 Predátoři a paraziti jsou nedílnou součástí rybího světa. Tlak na rybí populaci nabírá na obrátkách a ta se sama již dlouho nedokáže bránit. Ty a tam jsou  staré časy velkých pstruhů  pochazejících ze samovýtěrů. Snaha o kompletní kontrolu přírody je již v odboru rybářství velmi daleko, ale stále ještě máme jen strohé informace například o Pijavici rybí
Další službu, kterou Vám mohu nabídnout je průvodcovství po mých oblíbených řekách, kterými jsou: Divoká Desná, Divoká Orlice, Tichá Orlice, Branná, Krupá, Morava.

TO     Morava    Krupá    Branná
Ukáži Vám svá oblíbená místa, mušky a způsoby lovu. Budete mít možnost chytit si čtyři druhy salmonidů, které se v řekách vyskytují.
V katalogu mušky máte možnost si vybrat z více než 60 druhů mušek.

Cenová kalkulace: suché mušky již od 10,- Kč za kus

mokré mušky, nymfy a larvy již od 12,- Kč za kus

lury již od 15,- Kč za kus.

Pro celkový přehled všech mušek a cen je možné si ztáhnout kompletní ceník. Máte-li zájem i o jiné druhy mušek, můžete mi poslat její fotografii, či fotografii hmyzu a já je dle Vašich představ uváži.
 27.11.2006   Pod odkazem UPCE  je ulo- žena prezentace, která by Vám mohla poodkrýt tajemný svět čipů obsa- žených v jednotlivých digitálních fotoaparátech. Jedná se o základní a jednoduchý popis, který Vám v jednoduchosti vyvratí mýtus kvalita=Me- gapixels.
 22.11.2006  Na stránkách fi. equica je představena prezentace a zápis ze semináře nového projektu LIPAN. Dále pak jsou na stránkách uvedeny dotazy a konkrétní odpovědi na dotazy jednotlivých zástupců MO. Je sice pět minut po dvanácté, co se svaz probudil k implementaci jednotného informačního systému, ale i tak je to překvapivé a hlavně chvályhodné. Ale i tento počin může vyvolat spousty otázek (a taky vyvolal). Někteří, asi starší kolegové, dokonce radikálně odmítají, ikdyž z toho pro ně kouká minimálně notebook a internetové připojení
Ve fotogalerii nejdete všechny fotografie, které byly pořízeny nad vodou.
První a druhá podvodní fotogalerie představuje snímky pořízené do roku 2005.
Rozšířené vázací seriály jsou umístěnné v sekci umělých mušek.